Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 

28 | 01 | 2021

RELACJA Z XXIV FESTIWALU „TOBIE POLSKO”

W sobotnie popołudnie 9 listopada br. w kościele parafialnym w Pogorzeli gm. Olszanka odbył się koncert laureatów XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły. Organizatorem całego festiwalu jest Gmina Olszanka.

O tytuł najlepszego wykonawcy rywalizowało 23 uczestników – laureatów. Byli wśród nich soliści, chóry, zespoły wokalne i dziecięce. Grand Prix festiwalu zdobyła Małgorzata Jaźwa z Namysłowa. Przyznano także dwa wyróżnienia specjalne. Otrzymali je zespół Viva la Musica ze Strzelec Opolskich oraz zespół wokalny z Nyskiego Studia Piosenki.

Pomysłodawczyni festiwalu Ewa Rosińska, sekretarz gminy Olszanka powiedziała, że chcąc poprzez tak piękny śpiew uczcić Święto Niepodległości, od 24 lat organizujemy go dla wszystkich, bo występują w nim przedszkolaki i seniorzy. Bierze w nim udział bardzo dużo młodzieży i właśnie na nich bardzo nam zależy. Konkurencja była spora i na bardzo wysokim poziomie.

Celem festiwalu jest popularyzacja różnorodnych pieśni o Ojczyźnie, pieśni legionowych, pieśni przejawiających nuty patriotyzmu i walki o niepodległość, w tym również patriotycznych pieśni współczesnych. 

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe głównemu sponsorowi Festiwalu, którym był Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.

 www.gaz-system.pl

 

E-szkoła
Projekty
ABSOLWENCI
BIP PZSP W OLSZANCE
Nasze sukcesy
Odwiedziny

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Ostatnio dodane
Statystyka odwiedzin
1813734
dziś
wczoraj
w tym tyg.
w zesz. tyg.
do tej pory
418
823
4075
1802366
1813734